زندگی سبز در خانه ادوبی – مزایای زندگی در خانه سبز ادوبی

در بازدید از توسان در سال 2003 ، یکی از دوستان دبیرستانی قدیمی من ، دانیل اسنایدر از Westwind Solar Electric ، من را با طراح و سازنده تام ووئلپرن آشنا کرد. Wuelpern به عنوان صاحب برنده جایزه Rammed Earth Development ، بسیاری از خانه های خشتی را در منطقه توسان ساخته است.

ووئلپرن در منطقه Barrio Santa Rosa در مرکز توسان  طراحی دیوار سبز زندگی می کند و کار می کند و بلوک 800 خیابان Meyer از محورهای اصلی خلاقیت وی بوده است. در اینجا او خانه هایی ساخته است که مکمل ادوبی معروف آن منطقه تاریخی است. هنگامی که وی برای اولین بار وارد شد ، در آن خیابان از خیابان مایر حتی یک خانه باقی نمانده بود ، بنابراین ووئلپرن مجبور بود هنگام ساخت اولین خانه خود از یک تریلر زندگی کند. او می گوید این محله “کمی خشن” بود و گاهی اوقات او “با اسلحه بالای زانوی من” جلوی تریلر می نشست.

از همان روزهای اولی که مردم می گفتند ووئلپرن دیوانه است که در “زاغه خانه” بنا می کند ، همه چیز تغییر کرده است. در حال حاضر ساکنان اصلی Barrio Santa Rosa را با هنرمندان ، معماران ، نوازندگان سمفونیک و بسیاری از انواع دیگر خلاقیت جذب شده توسط شخصیت روستایی خانه خشتی مشترک دارند.

ساخت و ساز Adobe برای اولین بار توسط مهاجران اولیه اسپانیایی که در ابتدا توسط مورها از شمال آفریقا به آن معرفی شده بودند ، به جنوب غربی آمد.

خشت های قدیمی یکی پس از دیگری خیابان های غبارآلود باریو را شلوغ می کند ، بسیاری از آنها با رنگ های زنده رنگ آمیزی شده اند که در گرمای صحرا پیچ می خورند. Barrio Santa Rosa واقعاً احساس یک شهر سنتی مکزیک را دارد.

من ، چون “نوعی خلاق” بودم ، مسحور همه اینها شدم و وقتی ووئل پرو به من فرصتی داد تا در خانه خشتی که قصد ساخت آن را داشت ، دسترسی داشته باشم ، مجبور شدم “بله” بگویم.

و این یک لذت برای شناختن لذت های یک خانه کوچک خشتی سبز بوده است.

ضخامت دیواره ها 18 اینچ و کف آن بتن ریخته شده و سیستم گرمایش تابشی در آن تعبیه شده است. من عایق بازیافت شده شلوار جین آبی را انتخاب کردم که به اندازه فایبرگلاس برای دما موثر باشد اما برای صدا حتی بهتر و سبزتر و زیست محیطی است به طوری که هرگز خطری برای محیط زیست و سلامتی کسی ایجاد نمی کند.

فقط به زندگی در خلال خشت خود فکر می کنم.

رنگ روی دیوارهای داخلی کاملاً منحصر به فرد است زیرا این یک رنگ سفالی غیر سمی است که از رنگدانه های خاکی تهیه شده و از خود چشم انداز صحرا تهیه شده است. سایر رنگ های داخلی غیر VOC هستند ، بنابراین فضای داخلی خانه را آلوده نمی کنند. من همیشه بوی زخم مواد شیمیایی سمی را می گیرم که از رنگ ، فرش و سایر اجزای ساختمان های معمولی تازه ساخته یا بازسازی شده ناشی می شود. این اولین چیزی است که متوجه می شوم و هیچ یک از این موارد در این خانه خشتی ، زیست محیطی و سبز وجود ندارد.

رنگ طبیعی علاوه بر اینکه از طریق سموم گاززا ، به سلامتی ما کمک می کند ، به دیواره های ضخیم خشت نیز نفس می کشد زیرا پوستی نفوذناپذیر بین هوای داخلی و دیواره ها ایجاد نمی کند. این دیوارها می توانند بعنوان مخزن دما و رطوبت خانه عمل کنند که فضای درب را در طول روز تثبیت می کند.